حفرچاه تهران

پر شدن فوری چاه و نیاز به تخلیه چاه

واقعا چه تفاوتی میان این دو چاه وجود دارد که یکی مدت زیادی کار می کند و دیگری به زودی پر می شود. عمق چاه های فاضلاب محدود است و معمولا عمل اکثر چاه های خانه ها در یک اندازه می باشد اما چیزی که مهم است میزان تولید فاضلاب یعنی میزان ورودی فاضلاب به داخل چاه و دیگری جنس زمین که دو عامل اصلی در پر شدن چاه و نیاز به تخلیه چاه می باشند.

همانطور که گفته شد عمق چاههای فاضلاب خانگی معمولا بین ده تا پانزده متر می باشد که در همه خانه ها به همین صورت است اما تفاوت خانه ها در تولید فاضلاب می باشد. خانه هایی که تولید فاضلاب زیادی دارند و جمعیت زیادی در آنجا زندگی می کنند باطبع ورودی فاضلاب چاهشان نیز بیشتر بوده و چاه فاضلاب زودتر پر می شود.

تخلیه چاه با پمپ تخلیه

روش پمپ تخلیه روشی نسبتا قدیمی ‌است که این روزها به ندرت استفاده می‌شود. در این روش یک پمپ تخلیه آب کش یا پمپ لجن کش را به انتهای چاه فرستاده و پمپ تا زمانی که فاضلاب درون چاه وجود دارد، عمل تخلیه را انجام می‌دهد. اما در این حالت پس از خاموش کردن پمپ، مقداری از فاضلاب درون شیلنگ تخلیه، مجددا به درون چاه بر می‌گردد و ممکن است چاه کاملا تخلیه نشود.

لایروبی چاه فاضلاب

گاهی اوقات تخلیه چاه کافی نیست و برخی چاه‌ها پس از چند بار تخلیه، کارایی اصلی خود را از دست داده و زود به زود پر می‌شوند. در این صورت لازم است که یک لایروبی کامل نیز برای چاه انجام شود. در لایروبی رسوب‌ها و لجن مانده روی دیواره و کف چاه که ماندگار شده و اجازه جذب آب را نمی‌دهد، توسط تجهیزات خاص و افراد متخصص تراشیده می‌شود.

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

آلودگی‌ها، شن، ماسه، لجن، برگ‌های خشک و سایر زباله‌های حیاط ممکن است به مرور زمان باعث گرفتگی لوله فاضلاب حیاط شوند. از آنجایی که این گرفتگی برعکس گرفتگی لوله فاضلاب فضاهای داخلی خانه حاصل تجمع چربی و صابون نیست، معمولا روش‌هایی که در بالا ذکر کردیم، مثل استفاده از جوش شیرین و سرکه و فنر، باعث رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط نمی‌شوند.

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط بهتر است از دستگاه فنر برقی استفاده شود. دستگاه فنر برقی درست مثل فنر دستی عمل می‌کند، یعنی با استفاده از چرخاندن یک فنر داخل چاه، گرفتگی‌ها را باز می‌کند. اما فنر دستگاه فنر برقی با یک موتور الکتریکی و با قدرت بیشتری کار می‌کند و برای رفع گرفتگی‌های سخت‌تر مناسب است، بنابراین برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حیاط روش مناسبی است. برای این کار می‌توانید با شرکت‌های متخصص لوله‌بازکنی تماس بگیرید.

در صورتی که هر کدام از لوله‌های فاصلاب منزل شما دچار گرفتگی شده، می‌توانید یکی از روش‌های بالا را برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب امتحان کنید و یا با یک شرکت متخصص لوله بازکنی تماس بگیرید؛ این شرکت‌ها معمولا گرفتگی‌ها را سریع‌تر و با فرایندی تخصصی‌تر برطرف می‌کنند. اما به خاطر داشته باشید که اصولا بهترین راه، پیشگیری از ایجاد گرفتگی لوله فاضلاب در آینده است.

۰۹۱۹۳۸۰۹۸۱۰
۰۹۱۰۹۲۹۸۱۸۱
۰۹۱۲۴۹۳۲۶۰۶
۶۶۰۸۸۰۴۳
۴۴۰۴۴۰۷۵
۶۶۸۶۲۳۴۳
۵۵۷۳۹۹۶۳
۳۳۳۲۷۶۶۱

Rate this post